Vishay/Dale TNPW121052K3BEEN
TNPW121052K3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121052K3BEEN
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121052K3BEEN.pdf
Availability of TNPW121052K3BEEN
QUANTITY
TNPW121052K3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121052K3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121052K3BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121052K3BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121052K3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121052K3BEEN Details Description
Related parts for TNPW121052K3BEEN
RELAY OPTOMOS 150MA DP 8FLTPK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC DAC 18-BIT 1CH V-OUT 24-VQFN datasheet.pdf
IC POT DPP OTP 32TAP U/D 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
FUSE AUTO 400A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
2200UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf