Vishay/Dale TNPW1210576KBEEA
TNPW1210576KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210576KBEEA
Brief Description
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210576KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210576KBEEA
QUANTITY
TNPW1210576KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210576KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210576KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210576KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210576KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210576KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210576KBEEA
RES 2.4 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS .156 POLAR datasheet.pdf
IC TXRX QUAD E1 3.3V 256-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
SL 5.08HC/17/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PHASE 100V 2A KBPM datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf