Vishay/Dale TNPW12105K49BEEN
TNPW12105K49BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12105K49BEEN
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12105K49BEEN.pdf
Availability of TNPW12105K49BEEN
QUANTITY
TNPW12105K49BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12105K49BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12105K49BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12105K49BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12105K49BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12105K49BEEN Details Description
Related parts for TNPW12105K49BEEN
RES SMD 0.2 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
FUSE 500A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 379 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf