Vishay/Dale TNPW1210620RBEEA
TNPW1210620RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210620RBEEA
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210620RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210620RBEEA
QUANTITY
TNPW1210620RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210620RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210620RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210620RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210620RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210620RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210620RBEEA
IC 8BIT 20KSPS ADC SER OUT14-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC HAPTICS DRIVER 1CH 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
4200UF 75V 35X105 ST datasheet.pdf