Vishay/Dale TNPW1210680KBEEN
TNPW1210680KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210680KBEEN
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210680KBEEN.pdf
Availability of TNPW1210680KBEEN
QUANTITY
TNPW1210680KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210680KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210680KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210680KBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210680KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210680KBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210680KBEEN
TVS DIODE 45VWM 76.34VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 40A 300V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 11.16 OHM 1.5W 0.1% RADIAL datasheet.pdf