Vishay/Dale TNPW1210715RBEEA
TNPW1210715RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210715RBEEA
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210715RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210715RBEEA
QUANTITY
TNPW1210715RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210715RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210715RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210715RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210715RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210715RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210715RBEEA
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.8A SYNC 10SON datasheet.pdf