Vishay/Dale TNPW1210787KBEEA
TNPW1210787KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210787KBEEA
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210787KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210787KBEEA
QUANTITY
TNPW1210787KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210787KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210787KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210787KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210787KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210787KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210787KBEEA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12V 28W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf