Vishay/Dale TNPW1210806RBEEN
TNPW1210806RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210806RBEEN
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210806RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210806RBEEN
QUANTITY
TNPW1210806RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210806RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210806RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210806RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210806RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210806RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210806RBEEN
EVAL MOD FOR TPA6112A2 datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 40MSPS 24-SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR PWM SYNC BUCK 48-QFN datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
LGH-3 LEAD ELECT MLD END datasheet.pdf
CART COVER 24" X 48" X 62" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
SINE-WAVE CHOKE 3MH 0.8A datasheet.pdf
VC-FSMA-M-KT-2 SET datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 26A datasheet.pdf