Vishay/Dale TNPW1210825RBEEA
TNPW1210825RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210825RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210825RBEEA.pdf
Availability of TNPW1210825RBEEA
QUANTITY
TNPW1210825RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210825RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210825RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210825RBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210825RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210825RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210825RBEEA
BATTERY PACK NIMH 9.6V 2500MAH datasheet.pdf
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO220AB datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.35A 77.5 MOHM datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 2-25MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG GREEN 100' datasheet.pdf