Vishay/Dale TNPW121082K0BEEN
TNPW121082K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW121082K0BEEN
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW121082K0BEEN.pdf
Availability of TNPW121082K0BEEN
QUANTITY
TNPW121082K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW121082K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW121082K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW121082K0BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW121082K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW121082K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW121082K0BEEN
TOOL HAND HT-1921 PROTO-TYPE datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 63V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf