Vishay/Dale TNPW1210931RBEEN
TNPW1210931RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210931RBEEN
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210931RBEEN.pdf
Availability of TNPW1210931RBEEN
QUANTITY
TNPW1210931RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210931RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1210931RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210931RBEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW1210931RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210931RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1210931RBEEN
CONN RCA JACK R/A YELLOW PCB datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
BOARD EVAL SP4T SW SKY14151-350 datasheet.pdf
CAP CER 5PF 2KV R7 NONSTND datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf