Vishay/Dale TNPW12109K31BEEN
TNPW12109K31BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12109K31BEEN
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12109K31BEEN.pdf
Availability of TNPW12109K31BEEN
QUANTITY
TNPW12109K31BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12109K31BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW12109K31BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12109K31BEEN
Related LinksTNPW1210, TNPW12109K31BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12109K31BEEN Details Description
Related parts for TNPW12109K31BEEN
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/5V 2.2A 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf