Vishay/Dale TNPW2010100KBEEF
TNPW2010100KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010100KBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010100KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010100KBEEF
QUANTITY
TNPW2010100KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010100KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010100KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010100KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010100KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010100KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010100KBEEF
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 24A 3.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS 7.50MM NAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf