Vishay/Dale TNPW2010105RBEEF
TNPW2010105RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010105RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010105RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010105RBEEF
QUANTITY
TNPW2010105RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010105RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010105RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010105RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010105RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010105RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010105RBEEF
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RND SPACER 0.028" NYLON 19.43MM datasheet.pdf
LMZFL 10/10/135 3.5OR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS datasheet.pdf