Vishay/Dale TNPW2010107RBEEY
TNPW2010107RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010107RBEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010107RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010107RBEEY
QUANTITY
TNPW2010107RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010107RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010107RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010107RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010107RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010107RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010107RBEEY
IC ENCORE MCU FLASH 8K 28DIP datasheet.pdf
DESOLDER TIP FOR DXV80 2.5X0.7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 24-26 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN CIC VERT 5POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT PIN datasheet.pdf