Vishay/Dale TNPW2010113RBEEY
TNPW2010113RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010113RBEEY
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010113RBEEY.pdf
Availability of TNPW2010113RBEEY
QUANTITY
TNPW2010113RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010113RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010113RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010113RBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010113RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010113RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010113RBEEY
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 6SSIP datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONN SPLICE 18.5-21AWG THRU datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 7MMX1M SQ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 6A AC/DC datasheet.pdf