Vishay/Dale TNPW201011K0BETF
TNPW201011K0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201011K0BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201011K0BETF.pdf
Availability of TNPW201011K0BETF
QUANTITY
TNPW201011K0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201011K0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201011K0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201011K0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201011K0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201011K0BETF Details Description
Related parts for TNPW201011K0BETF
RACK WALL MOUNT 75.25" X 19" datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-TSSOP datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 10"L X 8"W datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 14HTSSOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 750W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf