Vishay/Dale TNPW201011K0BETF
TNPW201011K0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201011K0BETF
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201011K0BETF.pdf
Availability of TNPW201011K0BETF
QUANTITY
TNPW201011K0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201011K0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201011K0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201011K0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201011K0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201011K0BETF Details Description
Related parts for TNPW201011K0BETF
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB SRAM 128TQFP datasheet.pdf
C/A MRJ21/RJ45 GBE GRAY CMR GRN datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL PUSH-PULL 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf