Vishay/Dale TNPW201011K3BETF
TNPW201011K3BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201011K3BETF
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201011K3BETF.pdf
Availability of TNPW201011K3BETF
QUANTITY
TNPW201011K3BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201011K3BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201011K3BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201011K3BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201011K3BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201011K3BETF Details Description
Related parts for TNPW201011K3BETF
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LGA datasheet.pdf
BTN CAP RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM R6 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf