Vishay/Dale TNPW2010121KBETF
TNPW2010121KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010121KBETF
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010121KBETF.pdf
Availability of TNPW2010121KBETF
QUANTITY
TNPW2010121KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010121KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010121KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010121KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010121KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010121KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010121KBETF
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
HEATSHRINK PVDF 1/8" X 4' BLACK datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 24POS 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 20CH 10MM 24VDC NPN datasheet.pdf