Vishay/Dale TNPW2010127KBETF
TNPW2010127KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010127KBETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010127KBETF.pdf
Availability of TNPW2010127KBETF
QUANTITY
TNPW2010127KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010127KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010127KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010127KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010127KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010127KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010127KBETF
FIXED IND 27NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 2CH 36TQFN datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
AM60501-500-48 SUPPORT datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPED 49POS datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf