Vishay/Dale TNPW2010140RBETF
TNPW2010140RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010140RBETF
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010140RBETF.pdf
Availability of TNPW2010140RBETF
QUANTITY
TNPW2010140RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010140RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010140RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010140RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010140RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010140RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010140RBETF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC LCD BIAS SUPP DGTL ADJ 16QSOP datasheet.pdf
HEX KEY T-HANDLE 9/64" 5.9" datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MCU ZIGBEE 32BIT SW 56HVQFN datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG RED 1000' datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf