Vishay/Dale TNPW2010143KBEEY
TNPW2010143KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010143KBEEY
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010143KBEEY.pdf
Availability of TNPW2010143KBEEY
QUANTITY
TNPW2010143KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010143KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2010143KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010143KBEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW2010143KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010143KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2010143KBEEY
IC DSP 32BIT 200MHZ 136-CSPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN REV 800V 250A DO205AB datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM SMD datasheet.pdf