Vishay/Dale TNPW2010143KBETF
TNPW2010143KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010143KBETF
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010143KBETF.pdf
Availability of TNPW2010143KBETF
QUANTITY
TNPW2010143KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010143KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010143KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010143KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010143KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010143KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010143KBETF
RES SMD 47K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING SIZE 11X4' datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf