Vishay/Dale TNPW2010154KBEEF
TNPW2010154KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010154KBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010154KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010154KBEEF
QUANTITY
TNPW2010154KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010154KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010154KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010154KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010154KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010154KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010154KBEEF
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 80A TO263-3 datasheet.pdf
PANEL STEEL 10.2X22.2" WHT datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROLLER YOKE ROLLER STEEL ROLLERS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 500MA 250 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf