Vishay/Dale TNPW201015K4BEEY
TNPW201015K4BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201015K4BEEY
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201015K4BEEY.pdf
Availability of TNPW201015K4BEEY
QUANTITY
TNPW201015K4BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201015K4BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201015K4BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201015K4BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201015K4BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201015K4BEEY Details Description
Related parts for TNPW201015K4BEEY
CONN SPLICE BUTT 18-22 AWG RED datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf