Vishay/Dale TNPW2010165KBETF
TNPW2010165KBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010165KBETF
Brief Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010165KBETF.pdf
Availability of TNPW2010165KBETF
QUANTITY
TNPW2010165KBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010165KBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010165KBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010165KBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010165KBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010165KBETF Details Description
Related parts for TNPW2010165KBETF
CAP FILM 0.082UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH TRPL SPDT 16LFCSP datasheet.pdf
IC FPGA 520 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
24AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 500MA AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.3A 285 MOHM SMD datasheet.pdf