Vishay/Dale TNPW2010180RBEEF
TNPW2010180RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010180RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010180RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010180RBEEF
QUANTITY
TNPW2010180RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010180RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010180RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010180RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010180RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010180RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010180RBEEF
IDC CABLE - MSC60K/MC60G/MCE60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.96NS 144TQFP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf