Vishay/Dale TNPW2010182KBEEF
TNPW2010182KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010182KBEEF
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010182KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010182KBEEF
QUANTITY
TNPW2010182KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010182KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010182KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010182KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010182KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010182KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010182KBEEF
CABLE CARRYING AND SOFTWARE KIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 2POS datasheet.pdf