Vishay/Dale TNPW201018K0BEEY
TNPW201018K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201018K0BEEY
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201018K0BEEY.pdf
Availability of TNPW201018K0BEEY
QUANTITY
TNPW201018K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201018K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201018K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201018K0BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201018K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201018K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW201018K0BEEY
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 25PPM datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 115MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
HEADS FOR FULLY COATED SH datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 1A MINI-PWR datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf