Vishay/Dale TNPW2010191RBETF
TNPW2010191RBETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010191RBETF
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010191RBETF.pdf
Availability of TNPW2010191RBETF
QUANTITY
TNPW2010191RBETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010191RBETF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010191RBETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010191RBETF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010191RBETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010191RBETF Details Description
Related parts for TNPW2010191RBETF
BOX ABS GRAY 3.62"L X 2.62"W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE ARRAY 600V 30A ISOPLUS220 datasheet.pdf
IC LOAD SW HI SIDE P-CH 4DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf