Vishay/Dale TNPW201019K6BEEF
TNPW201019K6BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201019K6BEEF
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201019K6BEEF.pdf
Availability of TNPW201019K6BEEF
QUANTITY
TNPW201019K6BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201019K6BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201019K6BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201019K6BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201019K6BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201019K6BEEF Details Description
Related parts for TNPW201019K6BEEF
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 0804 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 10AWG SILVER datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf