Vishay/Dale TNPW20101K43BETF
TNPW20101K43BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K43BETF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K43BETF.pdf
Availability of TNPW20101K43BETF
QUANTITY
TNPW20101K43BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K43BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K43BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K43BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K43BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K43BETF Details Description
Related parts for TNPW20101K43BETF
TERMINAL BLOCK 6.35MM 2POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf