Vishay/Dale TNPW20101K50BETF
TNPW20101K50BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K50BETF
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K50BETF.pdf
Availability of TNPW20101K50BETF
QUANTITY
TNPW20101K50BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K50BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K50BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K50BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K50BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K50BETF Details Description
Related parts for TNPW20101K50BETF
TRANS NPN DARL 100V 15A TO-247 datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROC 12BIT 48LQFP datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 575MA 300 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf