Vishay/Dale TNPW20101K58BEEF
TNPW20101K58BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20101K58BEEF
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20101K58BEEF.pdf
Availability of TNPW20101K58BEEF
QUANTITY
TNPW20101K58BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20101K58BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20101K58BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20101K58BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20101K58BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20101K58BEEF Details Description
Related parts for TNPW20101K58BEEF
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT ASSEMBLY 12POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 16 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 100M OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf