Vishay/Dale TNPW201020K0BEEY
TNPW201020K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201020K0BEEY
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201020K0BEEY.pdf
Availability of TNPW201020K0BEEY
QUANTITY
TNPW201020K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201020K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201020K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201020K0BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201020K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201020K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW201020K0BEEY
CONN HDR BRKWAY 44POS .100 DUAL datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PROFILE 6POS 24V datasheet.pdf
BIT SET SLOTTED 3PC datasheet.pdf
VARISTOR 504V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL STR GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC BUFF SCHMITT-TRIG DFN1410-6 datasheet.pdf
EVAL BOARD 16BIT 250K ADC AD7687 datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf