Vishay/Dale TNPW2010221KBEEF
TNPW2010221KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010221KBEEF
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010221KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010221KBEEF
QUANTITY
TNPW2010221KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010221KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010221KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010221KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010221KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010221KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010221KBEEF
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.83UH SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MINI D RIBBON 36 CONTACT datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 40K OHM 100W datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf