Vishay/Dale TNPW201022K0BETF
TNPW201022K0BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201022K0BETF
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201022K0BETF.pdf
Availability of TNPW201022K0BETF
QUANTITY
TNPW201022K0BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201022K0BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW201022K0BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201022K0BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW201022K0BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201022K0BETF Details Description
Related parts for TNPW201022K0BETF
FUSE GLASS 175MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 900MA 430 MOHM datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI HINGE LEVER datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CBL ASSY NFEM-SMA MALE LMR100 8" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf