Vishay/Dale TNPW201022K6BEEF
TNPW201022K6BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201022K6BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201022K6BEEF.pdf
Availability of TNPW201022K6BEEF
QUANTITY
TNPW201022K6BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201022K6BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201022K6BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201022K6BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201022K6BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201022K6BEEF Details Description
Related parts for TNPW201022K6BEEF
CONN RECP 1.5MM SNAPMT 4.0MM TAB datasheet.pdf
GDT 150V 20% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 3/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf