Vishay/Dale TNPW2010232KBEEF
TNPW2010232KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010232KBEEF
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010232KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010232KBEEF
QUANTITY
TNPW2010232KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010232KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010232KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010232KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010232KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010232KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010232KBEEF
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 132QFP datasheet.pdf
REG -1.5V 6A +5VIN ADJ HRZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 150mA Backlight 28-HSOP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 1OF4 DHVQFN16 datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 12X12" datasheet.pdf
KK200 POL WAFER ASS 2599M07A2 datasheet.pdf
R/A PICOFLEX HEADER 1.27 PITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 13A 125V datasheet.pdf