Vishay/Dale TNPW2010267KBEEF
TNPW2010267KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010267KBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010267KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010267KBEEF
QUANTITY
TNPW2010267KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010267KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010267KBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010267KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010267KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010267KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010267KBEEF
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8BIT 5V LP 16-QSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4SSOP SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 47MH .25A TH datasheet.pdf