Vishay/Dale TNPW2010274KBEEF
TNPW2010274KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010274KBEEF
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010274KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010274KBEEF
QUANTITY
TNPW2010274KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010274KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010274KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010274KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010274KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010274KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010274KBEEF
CONN HEADER RT/A 14POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 39POS datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 530MA 1.032 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8.5A/7A 8-SO datasheet.pdf