Vishay/Dale TNPW2010280KBEEF
TNPW2010280KBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010280KBEEF
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010280KBEEF.pdf
Availability of TNPW2010280KBEEF
QUANTITY
TNPW2010280KBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010280KBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010280KBEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010280KBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010280KBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010280KBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010280KBEEF
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 96 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 280MA SOT-323 datasheet.pdf