Vishay/Dale TNPW20102K00BEEY
TNPW20102K00BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K00BEEY
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K00BEEY.pdf
Availability of TNPW20102K00BEEY
QUANTITY
TNPW20102K00BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K00BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K00BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K00BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K00BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K00BEEY Details Description
Related parts for TNPW20102K00BEEY
IC REG BCK 1.8V 0.5A SYNC 8DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 24 POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM4921I datasheet.pdf
IC MMIC BAND PASS FILTER 32-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf