Vishay/Dale TNPW20102K15BETF
TNPW20102K15BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K15BETF
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K15BETF.pdf
Availability of TNPW20102K15BETF
QUANTITY
TNPW20102K15BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K15BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K15BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K15BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K15BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K15BETF Details Description
Related parts for TNPW20102K15BETF
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSI DIFF 5V DIP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN LATCH FOR 50POS PLUG datasheet.pdf
<0.5 ohm CMOS, Low Voltage, SPST Switches IC datasheet.pdf