Vishay/Dale TNPW20102K37BEEF
TNPW20102K37BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K37BEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K37BEEF.pdf
Availability of TNPW20102K37BEEF
QUANTITY
TNPW20102K37BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K37BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K37BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K37BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K37BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K37BEEF Details Description
Related parts for TNPW20102K37BEEF
TIP PHONE STD .080"TIP 9/64"HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.4V SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2472-A datasheet.pdf
SNAP SWITCH 0.1A 250VAC datasheet.pdf