Vishay/Dale TNPW20102K37BEEF
TNPW20102K37BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K37BEEF
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K37BEEF.pdf
Availability of TNPW20102K37BEEF
QUANTITY
TNPW20102K37BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K37BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K37BEEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K37BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K37BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K37BEEF Details Description
Related parts for TNPW20102K37BEEF
RES SMD 22.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 56POS .156 T/H AU datasheet.pdf