Vishay/Dale TNPW20102K43BETF
TNPW20102K43BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K43BETF
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K43BETF.pdf
Availability of TNPW20102K43BETF
QUANTITY
TNPW20102K43BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K43BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K43BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K43BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K43BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K43BETF Details Description
Related parts for TNPW20102K43BETF
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ 8CDIP datasheet.pdf
TRANS 2PNP 140V 0.5A SM8 datasheet.pdf
COVER PRECUT RECT ELECT IVORY datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SOCKET RELAY DP-5P SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLSH 176LQFP datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 400MBAR GAUG 5V DIP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf