Vishay/Dale TNPW20102K61BETF
TNPW20102K61BETF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW20102K61BETF
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW20102K61BETF.pdf
Availability of TNPW20102K61BETF
QUANTITY
TNPW20102K61BETF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW20102K61BETF
Internal Part NumberEIS-TNPW20102K61BETF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW20102K61BETF
Related LinksTNPW2010, TNPW20102K61BETF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW20102K61BETF Details Description
Related parts for TNPW20102K61BETF
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE IGBT CBI E1 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM MT30X32X9 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf