Vishay/Dale TNPW2010300RBEEF
TNPW2010300RBEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2010300RBEEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW2010300RBEEF.pdf
Availability of TNPW2010300RBEEF
QUANTITY
TNPW2010300RBEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2010300RBEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW2010300RBEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2010300RBEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW2010300RBEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2010300RBEEF Details Description
Related parts for TNPW2010300RBEEF
VARISTOR 20V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
IC CPLD 144MC 7.5NS 160PQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 96POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W SMBJ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf